-29%

Mitsubishi PUHZ-HW140 YHA2 Monoblock + PAC-IF071 контролер

399.900,00 ден

воздух – вода топлинска пумпа

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4902901828959 Категорија:

Опис

Енергетска класа А++
Модел PUHZ-HW140YHA2
Контролен модул PAC-IF071
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380~415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 10.750 Kcal/h (12.50 kW)
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 12.040 Kcal/h (14.00 kW)
Коефициент на перформанси во греење COP 4,26
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,10
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 2,50
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 3,60
Максимална температура на вода (греење) 60ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 5ºC
Работна температура, °C -25ºC / +46ºC
Димензии Ш x В x Д, mm 1020 x 1350 x 330
Тежина, kg 148
Додатоци Опционално Wifi
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

16kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.