-15%

Toyotomi Hydria+ IV THMU416/3R32 ATW MONO 16KW

258.900,00 ден

воздух – вода топлинска пумпа

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022021025 Категорија:

Опис

Енергетска класа A+++ / A++
Модел Toyotomi Hydria+ THMUR32BWP16/3
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380~415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 14,5
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 15,5
Коефициент на перформанси во греење COP 3,3
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,31
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 2,65
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 3,82
Годишна потрошувачка за производство на вода од 35ºC, kW 6276 kW
Годишна потрошувачка за производство на вода од 55ºC, kW 8011 kW
Максимална температура на вода (греење) 65ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 7ºC
Работна температура, °C -25ºC / +48ºC
Бучава, dB(A) 58
Димензии Ш x В x Д, mm 1200 x 878 х 460
Тежина, kg 151
Дополнителни информации Инвертер компресор
Инвертер вентилатор
Вградена водна пумпа
Температурна (временска) компензација
Додатоци Wi-Fi модул
4.3” LCD Touch Screen
4 сонди
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност на топлинска пумпа

16kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.