-24%

Mitsubishi PUHZ-SW120 YHA Ecodan + ERSC-VM2D Hydrobox

429.900,00 ден

воздух – вода топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 4902901904363 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа А++
Внатрешна единица ERSC-VM2D
Надворешна единица PUHZ-SW120YHA
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380~415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 10.750 Kcal/h (12.50 kW)
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 13.760 Kcal/h (16.00 kW)
Коефициент на перформанси во греење COP 3,23
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,10
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 2,32
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 4,08
Максимална температура на вода (греење) 60ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 5ºC
Работна температура, °C -20ºC / +46ºC
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 530 x 800 x 360
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 950 × 1350 × 360
Teжина на внатрешна единица, kg 48
Тежина на надворешна единица, kg 130
Додатоци Опционално Wifi
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

16kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.