-24%

Mitsubishi PUHZ-SW100 YAA Ecodan + ERSC-VM2D Hydrobox

380.900,00 ден

воздух – вода инвертер топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 5051467007298 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++ / A++
Внатрешна единица ERSC-VM2D
Надворешна единица PUHZ-SW100YAA
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380~415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 8.600 Kcal/h (10.00 kW)
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 9.632 Kcal/h (11.20 kW)
Коефициент на перформанси во греење COP 4.46
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,45
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 4.47
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 4,01
Максимална температура на вода (греење) 60ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 5ºC
Работна температура, °C -20ºC / +46ºC
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 530 x 800 x 360
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 1050 x 1020 x 480
Teжина на внатрешна единица, kg 48
Тежина на надворешна единица, kg 114
Додатоци Опционално Wifi
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

10kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.