-8%

Mitsubishi PUHZ-SHW80 VAA Zubadan + ERSC-VM2D Hydrobox

395.900,00 ден

воздух – вода инвертер топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 5051467007328 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа А++ / A++
Внатрешна единица ERSC-VM2D
Надворешна единица PUHZ-SHW80VAA
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 230/1/50 (монофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 6.106 Kcal/h (7.10 kW)
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 6.880 Kcal/h (8.00kW)
Коефициент на перформанси во греење COP 4,65
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 3,70
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 4,52
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 5,10
Максимална температура на вода (греење) 60 ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 5 ºC
Работна температура, °C -28 ºC / +46 ºC
Бучава на надворешна единица, dbA 45 / 48
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 530 x 800 x 360
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 1050 x 1020 x 480
Teжина на внатрешна единица, kg 48
Тежина на надворешна единица, kg 116
Додатоци Опционално Wifi
Дополнителни информации Греење на екстремни температури до -28 °C

Ултра брзо одмрзнување за помалку од 3 минути (во случај на замрзнување на надворешната единица)

Петта генерација на контролна електроника (FTC5)

максимална удобност со најмала потрошувачка и

нуди голем број корисни функции како за инсталаторот така и за крајниот корисник

Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

‎ 8kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.