Mitsubishi PUHZ-SHW112 VHA + Zubadan ERSC-VM2D Hydrobox

459.900,00 ден

Топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 5051467004778 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Инвертер топлинска пумпа
Патентирана ZUBADAN технологија
Компактен систем што не бара премногу место за инсталација
Лесна за употреба со висока енергетска ефикасност
Погодна за затоплување, подготовка за топла вода во домот и ладење
COP: 4.46; EER: 2.83
Тип на фреон: R410A
Гарантиран оперативен опсег (греење/ладење): -25 ~ +21 / -5 ~ +46 °C
Излезна температура на вода (греење/ладење): +60 / +5 °C
Номинална повратна темп. на вода (греење/ладење): +10 ~ +59 / +8 ~ +28 °C
Опсег на проток на вода: 14.4 ~ 32.1 L/min
Бучава (греење/ладење):  52/51 dB
Димензии (ШxВxД): 950 x 330+30 x 1350 mm
Внатрешна единица:
Бучава: 40 dB
Wi-Fi (опционално)
Димензии (ШxВxД): 530 x 800 x 360 mm
Гаранција: 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

12kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.