-12%

Mitsubishi PUHZ-SHW112 YAA Zubadan + ERST20D-VM2D Hydrotank

604.900,00 ден

воздух – вода инвертер топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 5051467007359-1 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа А++ / A++
Внатрешна единица ERST20D-VM2D Hydrotank
Надворешна единица PUHZ-SHW112YAA
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380~415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 8.600 Kcal/h (10.00 kW)
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 9.632 Kcal/h (11.20 kW)
Коефициент на перформанси во греење COP 4.46
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,45
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 4.74
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 4,01
Максимална температура на вода (греење) 60 ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 5 ºC
Работна температура, °C -28 ºC / +4 6ºC
Бучава на надворешна единица, dbA 48 / 59
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 595 x 1600 x 680
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 1050 x 1020 x 480
Teжина на внатрешна единица, kg 113
Тежина на надворешна единица, kg 128
Додатоци Опционално Wifi
Вклучува бојлер за санитарна вода 200 литри
Дополнителни информации Греење на екстремни температури до -28 °C

Ултра брзо одмрзнување за помалку од 3 минути (во случај на замрзнување на надворешната единица)

Петта генерација на контролна електроника (FTC5)

максимална удобност со најмала потрошувачка и

нуди голем број корисни функции како за инсталаторот така и за крајниот корисник

Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

10kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.