-7%

Mitsubishi PUHZ-SW120 YHA Ecodan + ERST20D-VM2D Hydrotank

569.900,00 ден

воздух – вода топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 4902901904363-1 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа А++
Внатрешна единица ERST20D-VM2D Hydrotank
Надворешна единица PUHZ-SW120YHA
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380~415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 10.750 Kcal/h (12.50 kW)
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 13.760 Kcal/h (16.00 kW)
Коефициент на перформанси во греење COP 3,23
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,10
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 2,32
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 4,08
Максимална температура на вода (греење) 60ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 5ºC
Работна температура, °C -20ºC / +46ºC
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 595 x 1600 x 680
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 950 × 1350 × 360
Teжина на внатрешна единица, kg 113
Тежина на надворешна единица, kg 130
Додатоци Опционално Wifi
Вклучува бојлер за санитарна вода 200 литри
контролна единица
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

16kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.