-10%

Mitsubishi PUHZ-SW100 YAA Ecodan + ERST20D-VM2D Hydrotank

528.900,00 ден

воздух – вода инвертер топлинска пумпа

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа A++ / A++
Внатрешна единица ERST20D-VM2D Hydrotank
Надворешна единица PUHZ-SW100YAA
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380~415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 8.600 Kcal/h (10.00 kW)
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 9.632 Kcal/h (11.20 kW)
Коефициент на перформанси во греење COP 4.46
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,45
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 4.47
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 4,01
Максимална температура на вода (греење) 60ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 5ºC
Работна температура, °C -20ºC / +46ºC
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 595 x 1600 x 680
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 1050 x 1020 x 480
Teжина на внатрешна единица, kg 113
Тежина на надворешна единица, kg 114
Додатоци Опционално Wifi

Вклучува бојлер за санитарна вода 200 литри

Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

12kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.