-12%

Топлинска пумпа Toshiba Estia HWT-601XWHT6W-E / HWT-601HW-E

265.900,00 ден

Топлинска пумпа

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа А+++
Внатрешна единица HWT-601XWHT6W-E
Надворешна единица HWT-601HW-E
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 220/1/50 – монофазна
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 5,00 kW
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 6.00 / 6,42 kW
Коефициент на перформанси во греење COP 4,80 / 4,22
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 3,30
Потрошувачка при ладење, kW 1,52
Потрошувачка при греење, kW 1.25 / 1,52
Максимална температура на вода (греење) 65 ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 7 ºC
Работна температура, °C -25 ºC / 43 ºC
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 29
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 58
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 450 х 725 х 235
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 х 630 х 300
Teжина на внатрешна единица, kg 27
Тежина на надворешна единица, kg 42
Додатоци контролен модул

помошен грејач 6 kW (трифазен)

Додатоци центрифугална водна пумпа

Twin Rotary компресор

Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност на топлинска пумпа

‎ 6kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.