-11%

Машина за перење и сушење Gorenje WD10514S

33.990,00 ден

Машина за перење и сушење

Нема залиха

SKU: 3838782476167 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A
Тип на машина за сушење кондензациска
Капацитет за перење 10 кг
Капацитет за сушење 6 кг
Волумен на барабанот 66 л
Mотор
Инвертер PowerDrive мотор
Програми за перење Кошули

Програма против алергии (AllergyCare)

Цедење

Стерилизирање на барабанот

Плакнење

Димензии (Ш X В X Д), MM 595 х 845 х 610
Тежина, КГ 70 кг
Дополнителни функции Брзо сушење

Додавање алишта

Предперење

Исклучување на центрифугата

Регулирање на температурата

Функција пареа

SteamTech

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 8600 л
Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0,86 kWh
Потрошувачка на електрична енергија (перење+сушење) 6,8 kWh
Проценета годишна потрошувачка на електрична енергија 172 kWh
Гаранција 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Капацитет

10 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.