-18%

Gorenje DNE8B/G

26.990,00 ден

машина за сушење со топлинска пумпа

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782610363 Категорија:

Опис

Основни информации

Тип на апарат
Машина за сушење алишта
Тип на машина за сушење
Машина за сушење на алишта – кондензациска
Енергетска класа
B
Линија
Essential линија
Врата
Стандардна
StableTech страници за дополнителна стабилност
Да

Ефикасност

А Класа на ефикасност на кондензација
А
Капацитет на сушење
8 kg
Врата
350 mm
Агол на отвoрање на вратата
180 °
Mотор
Стандарден

Управување

Дисплеј
ЛЕД дисплеј
DelayEnd
Yes
Прикажување на преостанато време на сушење
Да
Едноставно користење
Да
Оветлување на барабанот
Не
Копчиња
Старт/Пауза

Програми

Број на програми
16
Програми за сушење
Програма за нега на облека за деца (Baby)
Време 60 мин.
Време 30 мин.
Микс за пеглање
Сушење микс
Синтетика/микс пеглање
Памук складирање
Памук стандард
Освежување (AirRefresh)
Волна
Програма за спортска облека
Кошули
Програма за постелнина
Sensitive
Speed 89′
Pillow

Функции

Дополнителни функции
Систем против гужвање AntiCrease
Поставување на нивото на сушење
Ниска температура на сушење
Одложен старт

Карактеристики

IonTech
Не
SteamTech
Не
Чистење на филтерот
Едноставно чистење на филтерот
Реверзибилно движење на барабанот
Да
Сензори
Сензор на влажност
Звучен сигнал
Звучен сигнал
Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min)
Во чекори
Предупредување за полн сад за кондензатот
Да
Прилагодување на интензитетот на алармот на звукот
Во чекори

Сигурност

Заклучување – заштита за деца (CDP)
Да

Технички податоци

Бучност dB(A)
65
Материјал на када
Поцинкуван барабан
Ширина
600 mm
Висина
850 mm
Длабочина
625 mm
Ширина на спакуван производ
640 mm
Висина на спакуван производ
870 mm
Длабочина на спакуван производ
690 mm
Бруто тежина на апаратот
41.3 kg
Нето тежина на апаратот
39.4 kg
Приклучна моќ
220-240 V
Приклучна моќ
2700 W
Код
740271
EAN Код
3838782610363

Дополнителни информации

Производител

Vox

Капацитет

8 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.