-15%

Gorenje NRK619EABXL4

32.990,00 ден

Комбиниран фрижидер

Нема залиха

SKU: 3838782495304 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на апарат: Комбиниран фрижидер
Начин на поставување: Самостоен
Линија: Advanced линија
Енергетска класа: A++
Позиција на дел за замрзнување: Долу
Боја на апаратот: Црна
Боја на врата: Црн инокс
Врата: Челик
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Број на врати: 2
Основа: 2 тркалца/2 прилагодливи ногарки
Број на ѕвездички: 4
Климатска класа: Суптропска,  Тропска, Субнормална, Нормална
Вкупен нето капацитет: 302 l
Вкупен бруто капацитет: 320 l
Волумен на разладниот дел: нето: 203 l
Волумен на разладниот дел: бруто: 210 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: нето: 99 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто: 110 l
Капацитет на замрзнување (24h): 12 kg
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0.657 kWh
Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 240 kWh
Дисплеј: ЛЕД дисплеј
Начин на управување: Електронско управување на вратата:
Индикатор за температура: SensoTech прекинувач:
Индикатор за отворена врата: Аларм за отворена врата
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
Премногу висока температура во делот за замрзнување: Гласовен аларм и бело светло
Регулација на температура: Да
Одмрзнување: Автоматски
Одмрзнување на змрзнувачот: Автоматски
IonAir со Multiflow 360° функција: Да
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење): Да
CrispZone голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста: CrispZone со регулација на влажноста
Брзо длабоко замрзнување: Да
NoFrost: NoFrost Plus
Кружење на воздухот: Multiflow 360°: Мулти 3Д дување на воздух
Штедлива програма (EcoMode): Да
Метален држач за шишиња: Држач за шишиња
Сад за јајца/лед: Не
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук
Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
Приклучок за вода: Не
Вентилатор за ладење: Не
Осветлување на фрижидерот: ЛЕД осветлување на кровот
Број на стаклени полици: 2 pcs
Стаклена(и) полица(и): 4 pcs
Сад за јајца: 1/8
Зона со 0 степени: Convert FreshZone
Сад за мраз: Не
Сад за коцки мраз: Не
Простор за замрзнување: 3 фиоки
Осветлување на просторот за замрзнување: Без осветлување
Slot-in:Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк: Ширина 60 cm
Ширина: 600 mm
Висина: 1850 mm
Длабочина: 592 mm
Гаранција: 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.