Нарачка над 3000 ден. можете да ја купите на рати преку IuteCredit, почнувајќи од 1520 ден месечно.

Gorenje NRK6191ES4

25.990 ден

Комбиниран фрижидер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782408359 Категорија:
Купи со IuteCredit

Опис

Тип на апарат: Комбиниран фрижидер
Начин на поставување: Самостоен
Линија: Essential линија
Енергетска класа: A+
Позиција на дел за замрзнување: Долу
Боја на апаратот: Сива металик
Боја на врата: Сива металик
Врата: Лакиран
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Број на врати: 2
Основа: 2 фиксни/2 прилагодливи ногарки
Број на ѕвездички: 4
Климатска класа: Суптропска, Тропска, Субнормална, Нормална
Вкупен нето капацитет: 302 l
Вкупен бруто капацитет: 320 l
Волумен на разладниот дел: нето: 203 l
Волумен на разладниот дел: бруто: 210 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: нето: 99 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто: 110 l
Капацитет на замрзнување (24h): 12 kg
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0.839 kWh
Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 306 kWh
Дисплеј: ЛЕД дисплеј
Начин на управување: Електронско управување
Индикатор за отворена врата: Аларм за отворена врата
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал
Премногу висока температура во делот за замрзнување: Без аларм, сигнал или говорна порака
Регулација на температура: Не
Одмрзнување: Автоматски
Одмрзнување на змрзнувачот: Автоматски
IonAir со Multiflow 360° функција: Да
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење): Да
CrispZone голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста: Не
Брзо длабоко замрзнување: Да
NoFrost: NoFrost Plus
Кружење на воздухот: Multiflow 360°: Мулти 3Д дување на воздух
Штедлива програма (EcoMode): Да
Сад за јајца/лед: Не
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач
Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук
Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
Приклучок за вода: Не
Вентилатор за ладење: Не
Осветлување на фрижидерот: ЛЕД осветлување на кровот
Број на стаклени полици: 3 pcs
Стаклена(и) полица(и): 4 pcs
Сад за јајца: 1/8
Сад за мраз: 1 класичен сад за лед
Сад за коцки мраз: Не
Простор за замрзнување: 3 фиоки
Осветлување на просторот за замрзнување: Без осветлување
Ширина: 600 mm
Висина: 1850 mm
Длабочина: 592 mm

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.