Vox WM1490-YTQD

19.490,00 ден

Машина за перење алишта

Нема залиха

SKU: 8606019604721 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Бројот на превртување на центрифугата: 1400 rpm
Максимален капацитет за перење: 9 кг
Боја: Бела
Класа на енергија: D
Бројот на програмите: 15
Индекс на перформанси за перење: 1.04
Ефикасност на испирање: 5
Потрошувачка на енергија (врз 100 циклуси) (kWh): 76
Класа на ефикасност на центрифугирање: Б
Емисии на акустична бучава во воздухот (dB (A) re 1 pW): 79
Класа на емисии на акустична бучава во воздухот: C
Волумен на барабанот: 59 л
Пречник на вратата: 440 мм
Екран: Да
Индекс на енергетска ефикасност: 80
Показатели: Индикатор за циклус на перење
Потрошувачка на вода при стандарден циклус (L): 50
Потрошувачка на енергија при стандарден циклус (kWh): 1.308
Програми: Cotton 60°, Eco 40-60, Cotton Prewash, Cotton 20°, Color Cotton, Wool 30°, Rinse, Allergy Free, Spin, Delicate 30°, Synthetics 40°, Duvet 40°, Jeans/Dark 30°, Rapid 60min/60°, Quick 15min/30°
Функционални тастери: Копче за прилагодување на температурата, Копче за прилагодување на брзината на вртење, Копчето за прилагодување на одложениот почеток (1-23ч), Старт/Пауза
Off позиција: Да
Систем за препознавање на дефекти: Да
Систем за контрола на работата: Eлектронски
Систем за контролирање на дисбалансот: Да
Нето тежина: 71 кг
Количински товар (40ftHC контејнер): 162 ком
Вкупна тежина: 72.5 кг
Димензии на апаратот (ШxВxД): 597x845x582 мм

Дополнителни информации

Производител

Vox

Капацитет

9 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.