Vox WM1495-YT1QD

20.490,00 ден

Машина за перење алишта

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8606019604738 Категорија:

Опис

Бројот на превртување на центрифугата: 1400 rpm
Максимален капацитет за перење: 9 кг
Боја: Бела
Класа на енергија: D
Бројот на програмите: 15
Индекс на перформанси за перење: 1.04
Ефикасност на испирање: 5
Потрошувачка на енергија (врз 100 циклуси) (kWh): 76
Класа на ефикасност на центрифугирање: Б
Емисии на акустична бучава во воздухот (dB (A) re 1 pW): 78
Класа на емисии на акустична бучава во воздухот: C
Волумен на барабанот: 61 l
Пречник на вратата: 470 mm
Екран: Да
Прикажете го преостанатото време: Да
Индекс на енергетска ефикасност: 80
Показатели: Индикатор за циклус на перење
Потрошувачка на вода при стандарден циклус (L): 50
Потрошувачка на енергија при стандарден циклус (kWh): 1.264
Програми: Cotton 60°, Eco 40-60, Cotton Prewash, Cotton 20°, Color Cotton, Wool 30°, Rinse, Allergy Free, Spin, Delicate 30°, Synthetics 40°, Duvet 40°, Jeans/Dark 30°, Rapid 60min/60°, Quick 15min/30°
Функционални тастери: Копче за прилагодување на температурата за перење, Копче за прилагодување на вртење, Копче за плакнење на алергија, Копче за старт / пауза
Off позиција: Да
Систем за препознавање на дефекти: Да
Систем за контрола на работата: Eлектронски
Систем за контролирање на дисбалансот: Да
Нето тежина: 75 кг
Количински товар (40ftHC контејнер): 162 ком
Вкупна тежина: 76.5 кг
Димензии на апаратот (ШxВxД): 597x845x582 мм

Дополнителни информации

Производител

Vox

Капацитет

9 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.