-22%

VOX IFX24-SCCT

45.900,00 ден

инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8606019607159 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 24000
Капацитет за ладење, kW 6,70
Капацитет за греење, kW 7,20
Номинална потрошувачка при ладење, kW 2,20
Номинална потрошувачка при греење, kW
2,20
Годишна потрошувачка при ладење, kW 359
Годишна потрошувачка при греење, kW 1950
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,50
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,00
Препорачана површина, m² 35 – 45
Работна температура, °C -20°C to +49°C
Циркулација на воздух, m³/h 1300
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 57
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 62
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 1082 x 330 x 233
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 900 x 700 x 350
Teжина на внатрешна единица, kg 14
Тежина на надворешна единица, kg 39
Дополнителни информации – AutoCleaning – Функцијата за самочистење на внатрешната единица е режим кој обично се вклучува по ладењето и сушењето на внатрешната единица, за да не се појават мувла, габи и други штетни микроорганизми.
– DeepSleep – Ноќен режим за автоматско прилагодување на температурата, помалку шум и заштеда на енергија.
– DryingMode – Режим за намалување на влажноста, кој со ладењето обезбедува пријатен воздух и по дожд.
– Timer – Со помош на тајмер може да се постави точното време на работа на клима уредот, т.е. за да го вклучите или исклучите уредот во саканото време.
– WiFi ready – Со адаптерот, уредот е подготвен за поврзување и паметна контрола преку апликацијата.
– Брзо ладење и загревање – Благодарение на компресорот, просторијата може да се лади за 30 сек. или да се загрее за 60 сек.
– Долг опсег на климатизиран воздух – Опсегот на воздухот достигнува до 12 метри, така што климатизерите се вистинскиот избор за големи простории.
– Инвертер – Напредна технологија која ја регулира брзината на компресорот, со што се намалува потрошувачката на енергија и побрзо се постигнува саканата температура. Со инверторот, вртежниот момент на компресорот и вентилаторите на надворешниот вентилатор се подесуваат електронски (прилагодени на специфични услови), така што надворешната единица е поладна.
– Интелигентно одмрзнување – Клима уредот ги детектира температурните промени, па кога температурата е ниска, започнува автоматското одмрзнување.
– Самочистење на надворешната единица – Надворешната единица е отпорна на различни климатски услови и постојано е заштитена од инсекти, прашина и влага.
Гаранција 60 месеци
Документи Енергетска класа
Список со информации за производот

 

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

6700W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.