Inventor V5MDI-60 WiFiR / U5MRT32-60 R32

156.490,00 ден

Инвертер каналски клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

All DC Inverter технологија – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет (опционално)
Golden Fin – За максимална заштита на елементите од корозија, Hotel мени
Static Pressure Settings – Со напредната технологија на новите каналски клима уреди, можете да го подесите статичкиот притисок според вашите потреби
Контролер за неделно планирање, вградена пумпа за кондензат, можност за конекција на вентилација, smart контролна табла која што овозможува приклучување/исклучување на климата од поголемо растојание, хоризонтална и вертикална инсталација, можност за внесување свеж воздух
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 5.423 W
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 5.329 W
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.1/5.1; А++/А+++
Kапацитет за ладење: 15240 W
Kапацитет за греење: 18170 W
Номинален капацитет: 52.000 BTU
Ладење/Греење: од -15 °C до 50 °C
Ниво на бучава: 54 dB
Тип на фреон – R32 ECO
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 1.333 x 952 x 415 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 300 x 1.200 x 874 mm
Гаранција – 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Inventor

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.