-14%

VOX IJP18-PCPMWB

47.900,00 ден

инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8606019607296 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 18000
Капацитет за ладење, kW 5,30
Капацитет за греење, kW 5,60
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1,58
Номинална потрошувачка при греење, kW
1,55
Годишна потрошувачка при ладење, kW 265
Годишна потрошувачка при греење, kW 1470
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7,00
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,19
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -15°C to +49°C
Циркулација на воздух, m³/h 850
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 57
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 62
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 940 x 316 x 224
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 785 x 555 x 300
Teжина на внатрешна единица, kg 11,5
Тежина на надворешна единица, kg 28
Дополнителни информации – AutoCleaning – Функцијата за самочистење на внатрешната единица е режим кој обично се вклучува по ладењето и сушењето на внатрешната единица, за да не се појават мувла, габи и други штетни микроорганизми.
– PlasmaSterilization – Технологијата за стерилизација на плазма користи дејство на позитивни и негативни јони за отстранување на несаканите мириси и алергени од просторијата, како и за прочистување на штетните организми како што се бактериите и вирусите. / Технологија на групирање негативни јони, за елиминирање на алергени и несакани мириси.
– DeepSleep – Ноќен режим за автоматско прилагодување на температурата, помалку шум и заштеда на енергија.
– DryingMode – Режим за намалување на влажноста, кој со ладењето обезбедува пријатен воздух и по дожд.
– Timer – Со помош на тајмер може да се постави точното време на работа на клима уредот, т.е. за да го вклучите или исклучите уредот во саканото време.
– WiFi integrated – Уредот е подготвен за поврзување и паметна контрола преку апликацијата.
– Брзо ладење и загревање – Благодарение на компресорот, просторијата може да се лади за 30 сек. или да се загрее за 60 сек.
– Долг опсег на климатизиран воздух – Опсегот на воздухот достигнува до 12 метри, така што климатизерите се вистинскиот избор за големи простории.
– Инвертер – Напредна технологија која ја регулира брзината на компресорот, со што се намалува потрошувачката на енергија и побрзо се постигнува саканата температура. Со инверторот, вртежниот момент на компресорот и вентилаторите на надворешниот вентилатор се подесуваат електронски (прилагодени на специфични услови), така што надворешната единица е поладна.
– Интелигентно одмрзнување – Клима уредот ги детектира температурните промени, па кога температурата е ниска, започнува автоматското одмрзнување.
– Самочистење на надворешната единица – Надворешната единица е отпорна на различни климатски услови и постојано е заштитена од инсекти, прашина и влага.
– Filter Anti 2.5 PM
– Antifungus
– Eлиминација на влага
– iFeel
Боја црна
Гаранција 60 месеци
Документи Енергетска класа
Список со информации за производот

 

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

5300W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.