Inventor Premium PR1VI32-18WFC / PR1VO32-18

37.990,00 ден

Инвертер клима уред

По нарачка

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

All DC Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Ionizer – Генерира јони кои произведуваат енергија, оваа енергија минимизира разни мириси, прашина и чад, создавајќи почиста и поздрава атмосфера
HEPA филтер – Ја отстранува дури и најмалата количина на прашина од воздухот. Ги елиминира бактериите при што ги намалува шансите за алергии и болести, обезбедувајќи здрав и чист воздух
Wi-Fi – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Golden Fin – за максимална заштита на елементите од корозија, Follow Мe режим, Hotel мени
Автоматско чистење, автоматско рестартирање, ултра тивка при работа
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.539 W
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.480 W
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.17/5.1; А++/А+++
Kапацитет за ладење: 5200 W
Kапацитет за греење: 4200 kW
Номинален капацитет: 18.000 BTU
Ладење/Греење: од -15 °C до 50 °C
Препорачана површина до 55 м2
Ниво на бучава: 44 dB
Тип на фреон – R32 ECO
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 554 x 800 x 333 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 302 x 957 x 213 mm
Гаранција – 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Inventor

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.