Inventor Life Pro L4VI32-18 WiFiR / L4VO32-18 R32

38.990,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

All DC Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Plasma Ionizer – Генерира јони кои произведуваат енергија, оваа енергија минимизира разни мириси, прашина и чад, создавајќи почиста и поздрава атмосфера
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет (опционално)
X-Blow Fan – Автоматско чистење, автоматско рестартирање, Follow Мe режим
Специјалниот дизајн на надворешниот елемент произведува ефективно и ефикасно ладење дури и на -15 °C
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.580 W
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.420 W
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.1/5.1; А++/А+++
Kапацитет за ладење: 5130  W
Kапацитет за греење: 5280 W
Номинален капацитет: 17.500 BTU
Ладење/Греење: од -15 °C до 43 °C
Препорачана површина до 55 м2
Ниво на бучава: 49 dB

Тип на фреон – R32 ECO
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 596 x 899 x 378 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 300 x 970 x 224 mm
Гаранција – 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Inventor

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.