Inventor V5MCI-50 WiFiR / U5MRT32-50 R32

146.990,00 ден

Инвертер касетен клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

All DC Inverter технологија – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет (опционално)
Golden Fin – За максимална заштита на елементите од корозија, Hotel мени
Контролер за неделно планирање, вградена пумпа за кондензат, циркулација на воздух во 360°, снабдување на воздух во друга соба преку екстра цевка, централен мултифункционален уред за контрола, можност за внесување свеж воздух
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 5.130 W
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 5.050 W
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.1/4.8; А++/А++
Kапацитет за ладење: 14070 W
Kапацитет за греење: 16120 W
Номинален капацитет: 48.000 BTU
Ладење/Греење: од -15 °C до 50 °C
Ниво на бучава: 52 dB
Тип на фреон – R32 ECO
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 1.333 x 952 x 415 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 287 x 840 x 840 mm
Гаранција – 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Inventor

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.