-19%

Toyotomi Console CON56INECR32/CON56OUECR32

58.900,00 ден

Парапетен инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022014058/5205022014065 Категории: ,

Опис

Енергетска класа A++/A+++
Капацитет за ладење (мин/ном/макс), kW (1,26 / 5,20 / 6,60)
Капацитет за греење (мин/ном/макс), kW (1,1 / 5,33 / 6,80)
Годишна потрошувачка при ладење, kW 276
Годишна потрошувачка при греење, kW 1373
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.6
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,1 – 5,1
Препорачана површина, m² 40-55
Работна температура, °C -22 ~ +43
Циркулација на воздух, m³/h 320-700
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 31 – 47
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 57
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 700 × 600 × 215
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 965 × 700 × 396
Teжина на внатрешна единица, kg 15,5
Тежина на надворешна единица, kg 50,5
Додатоци Wi-Fi

Јонизатор

Филтер за прашина и непријатни мириси

Грејач на надворешна единица

Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

5200W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.