-17%

Toyotomi ErAi Black Velvet CTN/CTG-356BV

62.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022021759/5205022021766 Категорија:

Опис

Енергетска класа A+++ / A++
BTU (ладење / греење) 18000
Капацитет за ладење, kW 5.10
Капацитет за греење, kW 5.80
Годишна потрошувачка при ладење, kW 144
Годишна потрошувачка при греење, kW 875
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.5
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.8
Препорачана површина, m² 25-35
Работна температура, °C -25 ~ +50
Циркулација на воздух, m³/h 390-680
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19-43
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 53
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 993 × 311 × 222
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 873 × 555 × 376
Teжина на внатрешна единица, kg 10,5
Тежина на надворешна единица, kg 30,5
Додатоци HEPA/Silver Ion/Biology sterilization
Вештачка интелигенција „AI”Wi-Fi
Plasma јоннизатор
UV стерилизаија на воздух
Грејач на надворешна единица
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

5100W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.