-22%

Mitsubishi MSZ/MUZ-AY25VGK

73.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8683363050060/8683363050381 Категорија:

Опис

Енергетска класа A+++ / A++
BTU (ладење / греење) 9000
Капацитет за ладење (Мин./Ном./Макс), kW 0.9/2.5/3.4
Капацитет за греење (Мин./Ном./Макс), kW 1.0/3.2/4.1
Номинална потрошувачка при ладење, kWh 0.60
Номинална потрошувачка при греење, kWh 0.78
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.7
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.8
Препорачана површина, m² 15-25
Работна температура, °C -20 ~ +46
Циркулација на воздух, m³/h 390-680
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19-47
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 53
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 798 x 299 x 245
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 550 x 285
Teжина на внатрешна единица, kg 10,5
Тежина на надворешна единица, kg 30,5
Додатоци Econo Cool Mode
Вклучено Wi-Fi
i-save
самодијагноза
филтер за прочистување на воздухот
автоматско подесување на перките
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.