-13%

Gorenje ONRK619DOL

48.990,00 ден

Комбиниран самостоечки фрижидер

Нема залиха

SKU: 3838782570575 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Основни информации

Тип на апарат
Комбиниран фрижидер
Начин на поставување
Самостоен
Линија
Gorenje Retro Collection
Позиција на дел за замрзнување
Долу
Боја на апаратот
Olive
Боја на врата
Olive
Врата
Пластично
Отвoрање на врата
Десно отворање на вратата
Број на врати
2
Основа
2 тркалца/2 прилагодливи ногарки
Број на ѕвездички
4

Управување

Дисплеј
ЛЕД дисплеј
Начин на управување
Електронско управување
Индикатор за отворена врата
Аларм за отворена врата
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел
бел сигнал
Премногу висока температура во делот за замрзнување
Без аларм, сигнал или говорна порака
Регулација на температура
Не
Одмрзнување
Автоматски
Одмрзнување на змрзнувачот
Автоматски

Карактеристики

IonAir со Multiflow 360° функција
Да
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
Да
CrispZone голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста
Не
Брзо длабоко замрзнување
Да
NoFrost
NoFrost Plus
Кружење на воздухот
Multiflow 360°: Мулти 3Д дување на воздух
Штедлива програма (EcoMode)
Да

Опрема во фрижидерскиот дел

Сад за јајца/лед
Не
Полица за шишиња на вратата
Сад за шишиња со држач
Фиока за зеленчук
Не
Фиока за зеленчук
Да
Полици на вратата на ладилникот
2 полици на вратата
Приклучок за вода
Не
Вентилатор за ладење
Не
Осветлување на фрижидерот
ЛЕД осветлување на кровот
Број на стаклени полици
2 pcs
Стаклена(и) полица(и)
4 pcs
Сад за јајца
1/8
Зона со 0 степени
Convert FreshZone

Опрема во замрзнувачкиот дел

Сад за мраз
1 класичен сад за лед
Сад за коцки мраз
Не
Простор за замрзнување
3 фиоки
Осветлување на просторот за замрзнување
Без осветлување

Технички податоци

Бучност
37 dB(A)
Број на компресори
Инвертер мотор
Разладувачка течност
R600A
Тип на монтажа
Дозволено
Број на независни системи за ладење
1
Ширина
600 mm
Висина
1940 mm
Длабочина
661 mm
Бруто тежина на апаратот
65.5 kg
Нето тежина на апаратот
62.5 kg
Ширина на спакуван производ
640 mm
Висина на спакуван производ
2000 mm
Длабочина на спакуван производ
725 mm
Приклучна моќ
220-240 V
Фреквенција
50 Hz
Приклучна моќ
80 W
Код
739927
EAN Код
3838782570575

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.