-16%

Gorenje NRR9185EABXLWD

53.990,00 ден

Side by side самостоечки фрижидер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782699375 Категорија:

Опис

Основни информации

Тип на апарат
Side by side
Начин на поставување
Самостоен
Линија
Advanced линија
Енергетска класа
A++
Боја на апаратот
Црна
Боја на врата
Црн инокс
Врата
Челик
Отвoрање на врата
Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
Број на врати
2
Основа
4 тркалца/2 прилагодливи ногарки
Број на ѕвездички
4
Климатска класа
Суптропска
Субнормална
Нормална

Ефикасност

Вкупен нето капацитет
544 l
Вкупен бруто капацитет
588 l
Волумен на разладниот дел: нето
353 l
Волумен на разладниот дел: бруто
365 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: нето
191 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто
223 l
Капацитет на замрзнување (24h)
14 kg
Издржливост при прекин на електрична енергија
8 h
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
336 kWh

Управување

Wi-Fi управување
Не
Дисплеј
ЛЕД дисплеј
Начин на управување
Електронско управување на вратата
Електронско управување (SensoTech)
Да
Индикатор за температура
SensoTech прекинувач
Индикатор за отворена врата
Аларм за отворена врата
Регулација на температура
Да
Одмрзнување
Автоматски
Одмрзнување на змрзнувачот
Автоматски

Карактеристики

ConvertActive го претвора замрзнувачот во ZeroZone
Да
Меморирање во случај на прекин на електрична енергија
Да
Брзо длабоко замрзнување
Да
NoFrost
NoFrost Plus
Кружење на воздухот
MultiFlow ладење во ладилникот
Штедлива програма (EcoMode)
Да

Опрема во фрижидерскиот дел

Диспанзер за ладна вода
Да
Метален држач за шишиња
Држач за шишиња
Полица за шишиња на вратата
2 single containers without stopper
Полици на вратата на ладилникот
1 полица на вратата
1 полица на горна врата
Вентилатор за ладење
Не
Осветлување на фрижидерот
ЛЕД осветлување
Автоматски ледомат
Twist ледомат
Стаклена(и) полица(и)
4 pcs
Сад за јајца
2/12

Опрема во замрзнувачкиот дел

Полици на врата на замрзнувачот
3 pcs
Простор за замрзнување
2 фиоки
Осветлување на просторот за замрзнување
ЛЕД осветлување
Стаклена(и) полица(и)
4 pcs

Технички податоци

Бучност
38 dB(A)
Број на компресори
Инвертер мотор
Разладувачка течност
R600A
Тип на монтажа
Дозволено
Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот
Side condenser
Број на независни системи за ладење
1
Ширина
915 mm
Висина
1786 mm
Длабочина
670 mm
Бруто тежина на апаратот
93 kg
Нето тежина на апаратот
85 kg
Ширина на спакуван производ
985 mm
Висина на спакуван производ
1865 mm
Длабочина на спакуван производ
765 mm
Приклучна моќ
220-240 V
Фреквенција
50 Hz
Приклучна моќ
140 W
Код
742346
EAN Код
3838782699375

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.