-10%

Gorenje NRS9182VB

74.490,00 ден

Side by side самостоечки фрижидер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782172779 Категорија:

Опис

Основни информации

Тип на апарат

Side by side

Начин на поставување

Самостоен

Линија

Superior линија

Енергетска класа

A++

Боја на апаратот

Црна

Боја на врата

Црна

Врата

Челик

Отвoрање на врата

Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Број на врати

2

Основа

4 тркалца/2 прилагодливи ногарки

Број на ѕвездички

4

Климатска класа

Субнормална
Тропска

Ефикасност

Вкупен нето капацитет

535 l

Вкупен бруто капацитет

610 l

Волумен на разладниот дел: нето

368 l

Волумен на разладниот дел: бруто

386 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: нето

167 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто

224 l

Капацитет на замрзнување (24h)

13 kg

Издржливост при прекин на електрична енергија

8 h

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство

344 kWh

Управување

Дисплеј

ЛЕД дисплеј

Начин на управување

Електронско управување на вратата

Електронско управување (SensoTech)

Да

Индикатор за отворена врата

Аларм за отворена врата

Регулација на температура

Да

Одмрзнување

Автоматски

Одмрзнување на змрзнувачот

Автоматски

Карактеристики

Брзо длабоко замрзнување

Да

NoFrost

NoFrost Plus

Кружење на воздухот

MultiFlow ладење во ладилникот

Штедлива програма (EcoMode)

Да

Опрема во фрижидерскиот дел

Диспанзер за ладна вода

Да

Метален држач за шишиња

Држач за шишиња

Полици на вратата на ладилникот

5 полици на вратите

Осветлување на фрижидерот

ЛЕД осветлување

Автоматски ледомат

Автоматска подготовка на мраз
Коцки мраз
Дробен мраз

Стаклена(и) полица(и)

5 pcs

Сад за јајца

1

Опрема во замрзнувачкиот дел

Полици на врата на замрзнувачот

3 pcs

Простор за замрзнување

2 фиоки

Осветлување на просторот за замрзнување

ЛЕД осветлување

Стаклена(и) полица(и)

5 pcs

Технички податоци

Бучност

42 dB(A)

Број на компресори

Инвертер мотор

Приклучок за вода

Резервоар

Разладувачка течност

R600A

Тип на монтажа

Дозволено

Број на независни системи за ладење

1

Ширина

908 mm

Висина

1793 mm

Длабочина

679 mm

Бруто тежина на апаратот

117 kg

Нето тежина на апаратот

108 kg

Ширина на спакуван производ

982 mm

Висина на спакуван производ

1877 mm

Длабочина на спакуван производ

780 mm

Приклучна моќ

220-240 V

Фреквенција

50 Hz

Приклучна моќ

252 W

Код

733128

EAN Код

3838782172779

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.