-16%

Gorenje NRS918EVX

62.990,00 ден

Side by side самостоечки фрижидер

Нема залиха

SKU: 3838782677427 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Основни информации

Тип на апарат
Side by side
Начин на поставување
Самостоен
Линија
Superior линија
Енергетска класа
A++
Боја на апаратот
Сива
Боја на врата
Сива
Врата
Челик
Отвoрање на врата
Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата
Број на врати
2
Основа
4 тркалца/2 прилагодливи ногарки
Број на ѕвездички
4
Климатска класа
Суптропска
Тропска
Субнормална
Нормална

Ефикасност

Вкупен нето капацитет
474 l
Вкупен бруто капацитет
548 l
Волумен на разладниот дел: нето
332 l
Волумен на разладниот дел: бруто
348 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: нето
142 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто
200 l
Капацитет на замрзнување (24h)
10 kg
Издржливост при прекин на електрична енергија
5 h
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
314 kWh

Управување

Дисплеј
ЛЕД дисплеј
Начин на управување
Електронско управување на вратата
Електронско управување (SensoTech)
Да
Индикатор за отворена врата
Аларм за отворена врата
Регулација на температура
Да
Одмрзнување
Автоматски
Одмрзнување на змрзнувачот
Автоматски

Карактеристики

Брзо длабоко замрзнување
Да
NoFrost
NoFrost Plus
Кружење на воздухот
MultiFlow ладење во ладилникот

Опрема во фрижидерскиот дел

Диспанзер за ладна вода
Да
Полици на вратата на ладилникот
3 полици на вратата
Приклучок за вода
Електронски диспанзер за вода
Осветлување на фрижидерот
ЛЕД осветлување
Автоматски ледомат
Автоматска подготовка на мраз
Коцки мраз
Дробен мраз
Стаклена(и) полица(и)
4 pcs
Сад за јајца
2/6

Опрема во замрзнувачкиот дел

Простор за замрзнување
2 фиоки
Осветлување на просторот за замрзнување
ЛЕД осветлување
Стаклена(и) полица(и)
4 pcs

Технички податоци

Бучност
43 dB(A)
Број на компресори
Инвертер мотор
Разладувачка течност
R600A
Тип на монтажа
Дозволено
Број на независни системи за ладење
1
Ширина
910 mm
Висина
1791 mm
Длабочина
646 mm
Бруто тежина на апаратот
103.3 kg
Нето тежина на апаратот
94 kg
Ширина на спакуван производ
977 mm
Висина на спакуван производ
1896 mm
Длабочина на спакуван производ
727 mm
Приклучна моќ
220-240 V
Фреквенција
50 Hz
Код
20011133
EAN Код
3838782677427

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.