-10%

Аспиратор Gorenje DF6116E

6.490,00 ден

аспиратор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838942407970 Категории: ,

Опис

Тип на апарат Аспиратор – самостоен
Начин на работа Издувно и проточно
Управување Преклопник
Енергетска класа Е
Јачина на моторот 250 W
Максимален проток на воздух при издувно функционирање 400 m³/h
Годишна потрошувачка на енергија 163,4 kWh
Димензии (Ш х В х Д), мм 598 x 173 x 295
Бучност dB 70
Тежина, КГ 8,3
Боја Сива
Дополнителни функции Алуминиумски филтер за маснотии
Број на степени на вентилаторот: 3
Јаглен филтер
Гаранција 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.