Gorenje BM910WII

4.890,00 ден

Апарат за печење леб

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на апарат: Апарат за печење леб
Број на oднапред дефинирани програми: 15
Големина на лебот: 2
Дисплеј: ЛЦД дисплеј
On/off копче: Со копче
Индикатор за работење: Бела
Автоматска подготовка на тесто: Да
Брза програма: Да
Програма за џем: Да
Програма за јогурт: Да
Автоматско дозирање на семиња за врвен вкус: Не
Програма за леб без глутен: Да
Програма за растење на тестото: Да
Избор на големина на лебот: 750 g
Избор на големина на леб: 900 g
Контролно стакло: Да
Осветлена внатрешност: Не
Звучен сигнал: Да, нема можност за исклучување
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm): Да
Продолжено печење и по прекин на електрична енергија: Да
CrustChoice: Да
Дводелен сад за печење: Не
Садови за готвење: Нелеплива облога
Број на садови за печење леб: 1
Број на спатули: 1
Материјал на спатула: Нелеплив слој
Автоматско исклучување: Да
Дополнителна опрема: Сад за мерење
Вклучени додатоци: Лажичка за дозирање
Ногарки за стабилност: Гумена подлога на садот за поголема стабилност
Моќност на грејачот: 550 W

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Моќност

550W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.