-19%

Daikin Sensira New FTXC35C/RXC35C

47.900,00 ден

Inverter клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4548848883363/4548848883424 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.3 / 3.5 / 4.0
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.3 / 4.0 / 4.8
Потрошувачка при ладење, kW 1,05
Потрошувачка при греење, kW 1,07
Енергетска ефикасност при ладење (+35 °C) EER 3,35
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.87
Енергетска ефикасност при греење (+7 °C) COP 3,74
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.28
Годишна потрошувачка при ладење, kW 175
Годишна потрошувачка при греење, kW 732
Површина на ладење, m² 26
Површина на греење, m² 26
Циркулација на воздух, m³/h 324/390/540/648 Ладење
Работна температура при ладење, °C 10 ~ +46
Работна температура при греење, °C -15 ~ +18
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 21 / 26 / 39
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 46
Димензии на внатрешна единица ШxВxД, mm 770 x 288 x 234
Димензии на надворешна единица ШxВxД, mm 845 x 615 x 300
Teжина на внатрешна единица, kg 9.5
Тежина на надворешна единица, kg 39
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.