-8%

Daikin Sensira FTXF42D/RXF42D

65.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4573535173434/4548848064199 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.4 / 4.2 / 4.3
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.4 / 4.6 / 5.0
Потрошувачка при ладење, kW 1,27
Потрошувачка при греење, kW 1,24
Енергетска ефикасност при ладење (+35 °C) EER 3,31
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.5
Енергетска ефикасност при греење (+7 °C) COP 3,71
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.3
Годишна потрошувачка при ладење, kW 226
Годишна потрошувачка при греење, kW 1075
Површина на ладење, m² 40
Површина на греење, m² 40
Циркулација на воздух, m³/h 294/414/540/756 Ладење
Работна температура при ладење, °C 10 ~ +46
Работна температура при греење, °C -15 ~ +18
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 22/30/45
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 48
Димензии на внатрешна единица ШxВxД, mm 770 x 286 x 225
Димензии на надворешна единица ШxВxД, mm 658 x 550 x 275
Teжина на внатрешна единица, kg 9.0
Тежина на надворешна единица, kg 28
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Моќност

4200W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.