-22%

Vox IVA1-12IR

24.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8606019601645 Категорија:

Опис

Енергетска класа
A++/A+
BTU 12000
Капацитет за ладење, kW 3.5
Капацитет за греење, kW 3.6
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1.09
Номинална потрошувачка при греење, kW 0.97
Годишна потрошувачка при ладење, kW 198
Годишна потрошувачка при греење, kW 902
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.21
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.04
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -20 °C до 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 560
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 54
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 62
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 750 x 285 x 200
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 730 x 545 x 285
Teжина на внатрешна единица, kg 8.5
Тежина на надворешна единица, kg 22.5
Додатни функционалности AutoCleaning

DeepSleep

Filter Anti 2.5 PM

5-step Cleaning

DryingMode

PlasmaSterilization

WiFi Ready

iFeel

Интелигентно одмрзнување

Гаранција 36 месеци
Документација Енергетска класа

Технички спецификации

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.