Inventor V4MFI-66 / V4MFO-66 R410

153.490,00 ден

Инвертер самостоечка клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

AII DC Inverter технологија – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Автоматско рестартирање, 24h тајмер, додатен грејач, Anti-Cold Air функција
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 5.970 W
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 4.709 W
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.0/5.1; А+/А+++
Kапацитет за ладење: 16120 W
Kапацитет за греење: 17000 + 3520 W
Номинален капацитет: 55.000 BTU
Ладење/Греење: од -15 °C до 50 °C
Ниво на бучава: 58 dB
Тип на фреон – R410A
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 1.333 x 952 x 410 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 1.925 x 610 x 390 mm
Гаранција – 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Inventor

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.