-15%

Daikin Sensira New FTXC50C/RXC50C

73.900,00 ден

Inverter клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4548848883370/4548848883431 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.37 / 5.1 / 6.2
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.36 / 5.62 / 6.6
Потрошувачка при ладење, kW 1,50
Потрошувачка при греење, kW 1,62
Енергетска ефикасност при ладење (+35 °C) EER 3,29
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.45
Енергетска ефикасност при греење (+7 °C) COP 3,71
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.42
Годишна потрошувачка при ладење, kW 276
Годишна потрошувачка при греење, kW 1236
Површина на ладење, m² 38
Површина на греење, m² 38
Циркулација на воздух, m³/h 444/492/600/732 Ладење
Работна температура при ладење, °C -10 ~ +48
Работна температура при греење, °C -15 ~ +18
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 22-30-37-44
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 51
Димензии на внатрешна единица ШxВxД, mm 770 x 288 x 234
Димензии на надворешна единица ШxВxД, mm 845 x 615 x 300
Teжина на внатрешна единица, kg 9.5
Тежина на надворешна единица, kg 39
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Daikin

Моќност

5100W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.