-11%

AUX H12C5A4/QCR3DI HIGH EFFICIECY

41.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа A++ / A+
BTU 12000
Капацитет за ладење (ном / макс), kW  0,8 / 3.5 / 4.2
Капацитет за греење (ном / макс), kW 1,0 / 3,8 / 4,1
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.1
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.0
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -15 ~ +50
Циркулација на воздух, m³/h 950
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 35-50
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 59
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 545 x 315
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 705 x 530 x 279
Teжина на внатрешна единица, kg 12
Тежина на надворешна единица, kg 32
Додатоци Филтер за PM 2.5 честички
3m бакарни цевки
3 m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица
бандаж трака
1.5 m кондензациско црево
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

AUX

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.