-13%

AUX H24B4/FCR1-RU

32.500,00 ден

Сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа A++ / A+
BTU 24000
Капацитет за ладење (ном / макс), kW  7.1 / 7.3
Капацитет за греење (ном / макс), kW 7.3 / 7.4
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.1
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.0
Препорачана површина, m² 35 – 50
Работна температура, °C -15 ~ +50
Циркулација на воздух, m³/h 950
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 30-43
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 56
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 1100 x 330 x 235
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 705 x 530 x 279
Teжина на внатрешна единица, kg 18
Тежина на надворешна единица, kg 44
Додатоци 3m бакарни цевки
3 m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица
бандаж трака
1.5 m кондензациско црево
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

AUX

Моќност

7100W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.