Carrier 42QHG018D8SX/38QHG018D8SX Extreme

56.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Инвертер клима уред
Интегриран грејач на надворешна единица за заштита од замрзнување
Breeze Away, Follow Me, Turbo, Eco, Sleep, Quiet, Pre Filter, Cold Catalyst, Auto Defrosting
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.0/4.0; А++/A+
Kапацитет за ладење: 5280 W
Kапацитет за греење: 5700 W
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.55 KW
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.7 KW
Греење/Ладење: од -15 °C до 50 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 57 dB
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 545 x 805 x 330 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 320 x 969 x 241 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Carrier

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.