-5%

Carrier 42QHG009D8SE/38QHG009D8SE Extreme 2

36.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 6948433122712/6948433122729 Категорија:

Опис

Инвертер клима уред
Интегриран грејач на надворешна единица за заштита од замрзнување
Breeze Away,Follow Me,Turbo,Eco,Sleep,Quiet,Pre Filter,Cold Catalyst,Auto Defrosting
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (7.4/5.3)
Максимален капацитет на ладење: 3200 W
Максимален капацитет на греење: 3400 W
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.0/4.0; А++/A+
Греење/Ладење: од -15 °C до 50 °C
Препорачана површина до 25 м2
Ниво на бучава: 37 dB
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 545 x 805 x 330 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 320 x 969 x 241 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Carrier

Моќност

3300W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.