Carrier 42QHB12D8S / 38QHB12D8S Infinity

36.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 6948433115752 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Екстремно тивок и штедлив клима уред
Најнова 3D DC Inverter Toshiba Carrier компресорска технологија
Функција Follow Me и Eco, Sleep, Silent режими на работа
Golden Fin – антикорозивен и антибактериски слој врз топлинскиот изменувач
Функција на самочистење, Eurovent сертификат
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.8/5.1; А++/A+++
Капацитет при ладење – 3520 W
Капацитет при греење – 3800 W
Ладење/Греење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 40 м2
Ниво на бучава: 39 dB

Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 555 x 770 x 300 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 297 x 802 x 189 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Carrier

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.