-12%

AUX PM2.5+HB H18B4/JER3DI

45.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 18000
Капацитет за ладење (ном / макс) , kW 5.4 / 5.9
Капацитет за греење (ном / макс), kW 5.4 / 5.8
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,57
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.02
Препорачана површина, m² 40-60
Работна температура, °C -25 ~ +50
Циркулација на воздух, m³/h 600-960
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 35-54
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 54
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 970 х 315 х 235
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 х 690 х 300
Teжина на внатрешна единица, kg 12
Тежина на надворешна единица, kg 35
Додатоци PM 2.5 Филтер

Грејач на Компресор

3m бакарни цевки

3 m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица

бандаж трака

1.5 m кондензациско црево

Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

AUX

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.