-16%

AUX PM2.5+HB H12B4/JER3DI

30.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 12000
Капацитет за ладење (ном / макс) , kW 3.6 / 4,3
Капацитет за греење (ном / макс), kW 3.7 / 4,4
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,11
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 3,8
Препорачана површина, m² 25-35
Работна температура, °C -25 ~ +50
Циркулација на воздух, m³/h 450-600
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 35-54
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 54
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 880 х 286 х 203
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 730 х 545 х 285
Teжина на внатрешна единица, kg 8,5
Тежина на надворешна единица, kg 25
Додатоци PM 2.5 Филтер

Грејач на Компресор

3m бакарни цевки

3 m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица

бандаж трака

1.5 m кондензациско црево

Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

AUX

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.