AUX ASW-H18E0A4/QCR3DI

41.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Номинална моќност:
Ладење: 5200 W Греење: 5200 W
Одржување: 2kg/h
Номинална потрошувачка на енергија:
Ладење: 1650 W  Греење: 1490 W
EER Ладење: SEER 6.87 (A++) W/W
COP Греење: SCOP 6.25 (A) W/W
Опсег на ладење (надворешна температура): од -10 до +46­°C
Опсег на греење (надворешна температура): од -20 до +24­ °C
Греач на компресорот
Проток на воздухот: 850 m3/h
Димензии на внатрешна единица (Ш x В x Д) : 800mm x 690mm x 300mm
Нов модерен дизајн со позадински LED дисплеј
I FEEL функција на дување
Blue Fin кондензаторска технологија
Во пакет со климата спаѓа и 3m бакарни цевки, бандаж трака, 1.5m кондензациско црево.
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

AUX

Moќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.