-15%

AUX ASW-H12C5C4/QCR3DI

28.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 9000
Капацитет за ладење (ном / макс), kW 0.8 / 3.5 / 4.1
Капацитет за греење (ном / макс), kW 1.0 / 3.8 / 4.1
Годишна потрошувачка при ладење, kW 270
Годишна потрошувачка при греење, kW 1220
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.1
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,0
Препорачана површина, m² 18 – 22
Работна температура, °C -15 ~ +49
Циркулација на воздух, m³/h 850
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 30 – 54
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 54 – 63
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 761 x 200 x 295
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 705 x 530 x 279
Teжина на внатрешна единица, kg 7.5
Тежина на надворешна единица, kg 22.5
Додатоци Грејач на компресор
3m бакарни цевки
3 m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица
бандаж трака
1.5 m кондензациско црево
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

AUX

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.