-8%

Vox IVA8-12JRBW1

33.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8606019606121 Категорија:

Опис

Енергетска класа
A++/A+
BTU 12000
Капацитет за ладење, kW 3,5
Капацитет за греење, kW 3.8
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1.1
Номинална потрошувачка при греење, kW 1.18
Годишна потрошувачка при ладење, kW 198
Годишна потрошувачка при греење, kW 938
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.19
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.03
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -20 °C до 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 600
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 53
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 62
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 792 x 292 x 201
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 705 x 530 x 279
Teжина на внатрешна единица, kg 8.5
Тежина на надворешна единица, kg 22.5
Додатни функционалности AutoCleaning

DeepSleep

Filter Anti 2.5 PM

5-step Cleaning

DryingMode

PlasmaSterilization

WiFi integrated

iFeel

Интелигентно одмрзнување

Гаранција 36 месеци
Документација Енергетска класа

Технички спецификации

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.