Toshiba Shorai Premium RAS-B13J2KVRG-E RAS-13J2AVRG-E

56.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Иновативна инвертер технологија
Toshiba Rotary компресорска технологија
Wi-Fi – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет (опционално)
Автоматско чистење, автоматско рестартирање
Инфраред далечински управувач, неделен тајмер, „Hi-Power“, „8ºC (заштита од замрзнување)“ функции (со доплата)
IAQ филтер, плазма филтер со јонизатор, 3Д тек на воздух, ECO режим
Опционална апликација за контрола преку смарт телефон и таблет
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.5/4.6; А++/A++
Капацитет при ладење – 3500 W
Капацитет при греење – 4200 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 45 м2
Ниво на бучава: 39 dB

Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 × 780 × 290 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 293 x 798 x 241 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.