-8%

Vox IVA5-18JR

45.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8606019601683 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа
A++/A+
BTU 18000
Капацитет за ладење, kW 5.4
Капацитет за греење, kW 5.8
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1.65
Номинална потрошувачка при греење, kW 1.49
Годишна потрошувачка при ладење, kW 283
Годишна потрошувачка при греење, kW 1470
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.57
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.02
Препорачана површина, m² 30 – 50
Работна температура, °C -20 °C до 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 900
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 58
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 64
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 940 x 316 x 224
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 545 x 315
Teжина на внатрешна единица, kg 11.5
Тежина на надворешна единица, kg 28
Додатни функционалности AutoCleaning

DeepSleep

Filter Anti 2.5 PM

5-step Cleaning

DryingMode

PlasmaSterilization

WiFi Ready

iFeel

Интелигентно одмрзнување

Гаранција 36 месеци
Документација Енергетска класа

Технички спецификации

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.