-13%

Mitsubishi MSZ/MUZ-AP50VGK

104.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8682190065407/8851492942109 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, Wi-Fi, Multi split, 24h тајмер, неделен тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките, контрола на текот на воздухот, режим за спиење, филтер за прочистување на воздухот
Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 236 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1250 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.4/4.7; А++/А++
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 1.4 /5.0/5.4 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.4/5.8/7.3 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 48 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 714 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 299 x 798 x 219 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.