-13%

VOX IJL12-SC4DWH

26.900,00 ден

инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8606019607203 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 12000
Капацитет за ладење, kW 3,50
Капацитет за греење, kW 3,80
Номинална потрошувачка при ладење, kW 1,10
Номинална потрошувачка при греење, kW
1,18
Годишна потрошувачка при ладење, kW 198
Годишна потрошувачка при греење, kW 938
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,19
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,03
Препорачана површина, m² 14 – 24
Работна температура, °C -15°C to +49°C
Циркулација на воздух, m³/h 600
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 53
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 62
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 792 x 292 x 201
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 705 x 530 x 279
Teжина на внатрешна единица, kg 8,5
Тежина на надворешна единица, kg 18
Дополнителни информации Wi-Fi integrated
4D Air Flow
Грејач на надворенашнта единица
AutoCleaning
DeepSleep
Брзо ладење и греење
DryingMode
Голем домет на климатизираниот воздух
Флексибилна инсталација
Интелигентно одмрзнување
Самочитење на надворешната единица
Inverter
Тајмер
Повеќекратна заштита
Гаранција 60 месеци
Документи Енергетска класа
Список со информации за производот

Дополнителни информации

Производител

Vox

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.